Рилски спортист се справи със съпротивата на Берое

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа в редовния сезон на Нционалната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 85:75 в среща от XVIII кръг.

Над всички в селекцията на Росен Барчовски беше Антъни Гуджино, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 15 борби, Франк Търнър добави 24 точки за успеха, а Йордан Бозов завърши с 16 точки.

Тихомир Желев беше най-резултатен за гостите – 18 точки, а Аштън Мур и Станислав Ваклинов добавиха съответно по 13 и 11 точки. Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, но нито един от двата отбора не успя да наложи волята си.

В началото на двубоя гостите от Стара Загора поеха инициативата и след седем поредни точки на Тихомир Желев, Берое поведе със седем точки, като тази разлика се запази до края на първата част – 21:14. Гостите успяха да задържат преднината си в началото на втория период, но в рамките на три минути Гуджино и Бозов се развихриха в нападение и изравниха резултата – 31:31, а секунди преди почивката Търнър вкара два наказателни и домакините поведоха – 41:40. Третата четвърт премина под контрола на играчите на Рилски спортист и логично домакините увеличиха аванса си до девет точки – 64:55.

В заключителните десет минути играчите на Берое направиха всичко по силите си, за да стигнат до обрат, като на няколко пъти бяха близо до това, но в решаващите моменти момчетата на Любо Минчев се пречупиха, което се оказа решаващо и победата остана в Самоков – Рилски спортист – Берое 85:75 (14:21; 27:19; 23:15; 19:20)

Рилски спортист: Търнър 24, Кери 9, Гуджино 20, Бозов 16, Тодоров (Стоянов 4, Иванов 5, Милов, Петрос 7, Киров)

Берое: Тодорович 9, Гери 6, Мур 13, Ваклинов 11, Желев 18 (Барнс 9, Николов, Тенчев 7, Гълъбов, Карамфилов, Раднев 2)