Бъки спечели дербито срещу Етър

Шампионът Бъки победи носителя на националната купа Етър'64 с 23:21 (10:11) в Габрово в дербито от десетия кръг на женското хандбално първенство на България. След равностойно начало великотърновки взеха аванс от 2-3 гола, който поддържаха почти до почивката. Домакините успяха да намалят пасива си до едно попадение, а в първите минути след почивката те дори стигнаха до обрат и дръпнаха с 4 гола, не без помощта и на съдийската двойка Младен Белов и Галин Караджов.

Десет минути преди края Етър намали изоставането си на 15:17 и върна интригата в срещата, но последваха две поредни спорни отстранявания на състезателки на гостите, което позволи на Бъки отново да дръпне с четири попадения при 19:15 и до края не допусна обрат.

От ръководството на великотърновки изразиха недоволство от отсъжданията на реферите, които показаха различни критерии в идентични ситуации в полза на съперника. Най-резултатна за победителките със 7 гола беше Лора Сарандева. За Етър 10 пъти се разписа Десислава Кръстева. Двата отбора делят първото място във временното класиране с по 16 точки.