Байерн загуби точки от корав съперник (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) не успя да пребори коравия Байер (Леверкузен) и записа 0:0 като гост в очаквания с най-голям интерес сблъсък от 20-ия кръг в Бундеслигата. Това е едва третият мач от началото на шампионата, който баварците не печелят. Така те пропуснаха възможността да увеличат от 8 на 10 точки преднината си пред втория Борусия (Дортмунд).

В последните няколко минути мюнхенци играха с човек по-малко, тъй като Чаби Алонсо беше изгонен за два жълти картона.

И двата отбора имаха по няколко добри възможности за отбелязване, но късметът изобщо не беше с тях. С напредване на времето Байерн съумя да стигне до поредица от шансове, но изключителното представяне в защита на Йомер Топрак попречи за триумф на "БайАрена". "Аспирините" също могат да се считат за нещастни, защото и те имаха своите положения. Ремито обаче означава, че те губят четвъртото си място за сметка на Шалке 04.

Изненадващо Томас Мюлер не започна сред титулярите на гостите, а сред 11-те място намери бившият халф на домакините Артуро Видал, който през седмицата беше обвинен, че се е отдал на пиянски оргии. По-късно в течение на срещата чилиецът се контузи. Заради проблемите с травми на защитници днес Джосеп Гуардиола отново заложи на 20-годишния халф Джошуа Кимих като бранител.

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 0:0

Точно през Кимих играчите в черно-червено насочиха предимно усилията си в стремежа да пробият отбраната пред Нойер, но талантът се справи отлично със задълженията си.

Цяло първо полувреме обаче никой не успя да наложи превъзходство и феновете скучаеха, като видяха само една реална опасност за гол и тя дойде в 11-ата минута, когато Топрак насочи топката с глава след центриране от ъглов удар, но Нойер сигурно хвана.

Агресивната игра на домакините принуди баварците да допуснат повече от нормалното грешки, заради което те постигнаха само 77% успеваемост при подаванията помежду си - най-ниско ниво за тима от началото на сезона.

След изтичането на 50-ата минута стана малко по-интересно. В рамките на няколко атаки и двата отбора пропуснаха да излязат напред. В 53-ата минута Хавиер Ернандес стреля много опасно от воле и топката профуча край гредата и за малко да удари подпрелия се там Томас Мюлер, който загряваше зад вратата, но незнайно защо беше влязъл вътре в игрището.

Секунди след това и Хакан Чалханоолу насочи силен удар, но Нойер имаше късмет, че кълбото се отби в тялото на Кимих.

Буквално минута след това играчите на Байер искаха дузпа за игра с ръка на футболист на Байерн в наказателното, но съдията не видя умисъл. Топката веднага беше изритана към Ариен Робен и той се оказа сам срещу вратаря още от центъра на терена. Малко преди наказателното поле на Бернд Лено обаче 32-годишният холандец беше застигнат от доста по-младия и пъргав Вендел, който с перфектен шпагат му отне топката.

И тук някъде започна силният период на баварците. Гуардиола промени позициите и Кингсли Коман и Дъглас Коща едновременно заиграха по двете крила, като веднага започнаха да подават в наказателното поле, където Томас Мюлер направи два фрапантни пропуска в 64-ата и 65-ата минути. Топрак също не гледаше безучастно и майсторски печелеше единоборствата.

В крак със случващото се днес и Роберт Левандовски сътвори нетипичен за себе си пропуск в 83-ата минута, когато Топрак най-накрая сгреши.

Секунди след това обаче импулсът сред шампионите секна, тъй като Чаби Алонсо получи червен картон за две официални предупреждения в рамките на шест минути.

Веднага след това играчите на Роджер Шмит тръгнаха да печелят срещата и малко не достигна на Юлиан Брант да изстреля кълбото в мрежата.

До края веднъж и Себастиан Роде пропусна пред Лено, с което двете нули останаха непроменени.

През следващата седмица и двата отбора ще се опитат да се класират за полуфиналите в турнира за Купата на страната. Във вторник Леверкузен приема Вердер (Бремен), а ден по-късно на Байерн предстои гостуване на Бохум.