Баутиста Агут е първият финалист в София (галерия)

Водачът в схемата Роберто Баутиста Агут е първият финалист на турнира "София Оупън" в зала "Арена Армеец". Испанският тенисист срази със 7:6 (5), 6:4 в първия полуфинал поставения под №6 Жил Мюлер. Първият сет бе много оспорван, но ранен пробив (оказал се единствен в мача) във втората част се оказа решаващ и позволи на Баутиста Агут да контролира мача. Съперник на испанеца на финала утре ще бъде №2 в схемата Виктор Троицки или №7 Мартин Клижан. Баутиста Агут пресладва втора титла за сезона, след като през януари триумфира в Оуклънд.

ATP Garanti Koza Sofia Open - Първи 1/2 финал - Баутиста Агут - Жил Мюлер

В първия сет Баутиста Агут притисна сервиращия Мюлер в шестия гейм, но левичарят от Люксембург отрази точки за пробив и удържа подаването си за 3:3. При 5:5 Мюлер спечели едно от най-красивите разигравания от началото на двубоя, което му донесе брейкпойнт при 30:40. Испанецът обаче отговори с убийствен уинър от форхенд на линията за 40:40, а след това се пребори за подаването си - 6:5. В крайна сметка, пробиви в първата част нямаше и тя трябваше да бъде решена в тайбрек. В него първият мини-пробив бе реализиран от Баутиста Агут - за 2:1, след сгрешено воле на Мюлер. Испанецът поведе с 3:1, но Мюлер върна мини-пробива в следващата точка, а след това изравни за 3:3. След смяната на полетата Баутиста Агут първо направи мини-пробив, а след това с два поредни отлични сервиса, които съперникът му не успя да върне, си осигури три поредни сетбола при 6:3. Мюлер отрази първите два сетбола, но при третия испанецът отново вкара хубав сервис, след който ретурът на тенисиста от Люксембург излетя в аут и първата част приключи с успех за поставения под №1.

Мюлер трябваше да спасява брейкпойнт още в откриващото си подаване във втория сет, но шестият поставен се справи и не допусна ранен пробив, който щеше още повече да го отдалечи от победата. Третият гейм бе много оспорван и в него Мюлер отново бе притиснат до стената, но този път не успя да се измъкне. Баутиста Агут проби, а после взе следващия гейм на 15 и поведе с 3:1.Испанецът печелеше без особени трудности геймовете, в които сервираше до края на срещата, а последното си подаване взе на нула и затвори мача след 1 час и 35 минути игра.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg