Щутгарт става неудържим (видео)

Щутгарт затвърди отличните впечатления с четвърта поредна победа в Бундеслигата, която отдалечи тима на пет точки от опасната зона. Този път "швабите" разбиха Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 като гости в един от класическите сблъсъци в германския футбол. И двата отбора завършиха с по 10 души след изгонвания заради втори жълти картони.

Щутгарт взе аванс от две попадения още през първото полувреме и наклони везните в своя полза. В 27-ата минута капитанът Кристиан Гентнер беше изведен сам срещу вратаря от Лукас Руп и хладнокръвно реализира за 1:0. След това вратарят Лукас Храдецки отрази шут на Даниел Дидави, но в 45-ата минута тъмнокожият германец беше точен от втория опит и резултатът стана 2:0.

Всичко можеше да протече по съвсем друг начин, но Шаболш Хущи пропусна за Айнтрахт в самото начало на мача.

Все пак домакините намериха сили и чрез дежурния си реализатор Александер Майер (52') редуцираха изоставането си до един гол. Равенството беше "вързано в кърпа" в 55-ата минута, но Гентнер изби от голлинията. Това се оказа ключов момент в двубоя, защото десет минути по-късно авторът на първия гол асистира на Георг Нийдермайер за 3:1.

И тук обаче не всичко беше приключило, защото веднага след това Дидави беше изгонен и Айнтрахт имаше числено предимство. То обаче не беше материализирано, а дори напротив. В 75-ата минута влезлият като смяна Артьом Кравец нахлу в наказателното поле на Франкфурт и там беше повален от Карлос Самбрано, което означаваше дузпа и втори жълт картон за защитника. Филип Костич с лекота вкара за 4:1 и тук вече зрителите на "Комерцбанк Арена" можеха да си тръгват.

Останалите до края видяха как Хущи все пак вкарва за 2:4.

Поражението е девето на сметката на Франкфурт и тимът е много близо до 16-ото място, което може да прати състава във Втора Бундеслига. Дебют за домакините записаха привлечените в последния ден на трансферния прозорец Енис Бен-Хатира и Яни Регезел.

Хубавата новина за Щутгарт е, че в тази си силна серия тимът приема Борусия (Дортмунд) във вторник в двубой от четвъртфиналите за Купата на Германия.