Балкан (Ботевград) започна с победа участието си в турнира "Балчик къп"

Балкан (Ботевград) започна с победа участието си във второто издание на турнира "Балчик къп". В първи мач от група А на надпреварата Балкан победи Интер (Плачидол) с 5:1, след като губеше в резултата с 0:1. Символичните гости от Интер откриха резултата в 7-та минута. Голмайстор стана Денис Кадир, който вкара красив гол със задна ножица за 0:1. Балкан успя да изравни резултата в 39-та минута.

След двойно подаване Цветелин Цаковски бе изведен зад отбраната на Интер и с техничен удар вкара за 1:1. До края на първата част от чисти позиции за Балкан пропуски направиха Цветослав Ботев и Ивайло Златев. В 52-та минута Балкан можеше да поведе в резултата, но вратарят Християн Христов спаси опасен удар на Цветелин Цаковски. В 66-та минута Балкан поведе в резултата, след като при добавка от няколко метра Райко Влъчков реализира за 2:1. В 74-та минута Здравко Атанасов от Балкан бе изведен в отлична позиция отляво по атаката на домакините и стреля от малък ъгъл, но топката се отби в гърдите на вратаря Мирослав Андреев.

В 77-та минута Цветелин Цаковски засече топката след центриране отляво и вкара за 3:1 за Балкан. В 86-та минута Райко Влъчков вкара четвърти гол за Балкан. Две минути по-късно Райко Влъчков отбеляза третия си гол в мача и оформи крайния резултат 5:1 за Балкан.

Следващата среща от групата е между Черно море и Дунав (Русе), която е по-късно днес. Утре започват мачовете и от група Б на турнира. От 13.30 в "Албена" играят Локомотив (Горна Оряховица) и Ботев (Враца), а час по-късно на стадиона в Балчик домакините от Черноморец приемат Септември (Тервел).