Реал (Мадрид) пак загуби в Евролигата (видео)

Действащият шампион в Евролигата Реал (Мадрид) продължава с колебливите си изяви във втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

В двубой от VI кръг, „Кралския клуб” регистрира трета загуба в група „F”, след като отстъпи у дома на Лаборал Куча Витория с 68:77.

С този успех баските имат 4 победи и 2 загуби, какъвто е активът още на ЦСКА (Москва) и другия руски тим БК Химки (Московски регон), а Брозе Баскетс, Олимпиакос и Реал Мадрид са с баланс 3/3.

Фабиен Кузер вкара 15 точки за победителите, а Яка Блажич добави 13 точки за успеха.

Серхио Родригес беше най-резултатен за мадридчани – 18 точки, а Уили Ернангомес вкара 13 точки и овладя 8 борби.

Густаво Айон блесна с няколко добри изяви в началото на срещата и даде аванс на Реал – 11:8, но гостите от Витория се активизираха и след 10 минути игра резултатът бе равен – 19:19. Блажич и Бертанс бяха в основата на почти всичко хубаво за Лаборал Куча, а добрите им изяви помогнаха на гостите да се оттеглят на почивката в ролята на лидери – 41:37.

В третата четвърт баскетболистите от Витория поеха пълен контрол върху събитията на терена и разликата стана двуцифрена в тяхна полза – 59:49, а в заключителните десет минути на мача мадридчани се хвърлиха да търсят обрат, но времето не им стигна и последния съдийски сигнал прозвуча при 77:68.