Преотстъпен от Челси блесна в дебюта си за Малага (видео)

В първа среща от 23-ия кръг на Примера Малага победи с 3:0 гостуващия Хетафе и се утвърди в средата на класирането. Взетият под наем от Челси ганайски халф Кристиан Атсу ознаменува с гол дебюта си за тима от "Ла Росаледа", а над всички на терена беше Хуанпи, който вкара първото попадение и изработи още един от головете за убедителния успех.

Всичко в двубоя се реши още преди почивката. В 9-ата минута Хуанпи технично премина през трима футболисти на Хетафе и простреля Висенте Гуаита. 22-годишният национал на Венецуела изработи и втория гол. Негов прекрасен пас намери непокрития Шарлиз, последва подаване към Атсу и 2:0. Самият Шарлиз довърши гостите в 43-ата минута с 9-ото си попадение за сезона.

"Играхме много добре и спечелихме важни три точки. Със сигурност зарадвахме феновете", сподели след мача Хуанпи.