Милкович - Атанасийевич 14:29! Лубе удари Перуджа в дербито на Италия

Волейболният отбор на Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) записа 5-а поредна победа в италианската Суперлига. Момчетата на треньора Джанлоренцо Бленджини, надиграха трудно у дома Сър Сейфти Конад (Перуджа), където играе българския разпределител Добромир Димитров, с 3:1 (18:25, 26:24, 25:20, 25:18) в дербито на междинния 16-и кръг, играно пред над 3200 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Така Лубе продължава да е на второ място във временното класиране с 41 точки след 14 победи и 2 загуби, на две точки зад лидера DHL (Модена), който има 15 победи и само 1 загуба. "Червените дяволи" от Перуджа пък се смъкнаха на 5-о място с 30 точки след 10 победи и 6 загуби. В следващия 17-и кръг Лубе гостува на силния тим на Калцедония (Верона), а Перуджа са домакини на Тонацо (Падуа).

След трудното начало в първия гейм, в който атаката на Лубе не вървеше, в герой се превърна влезлият като резерва Симоне Пароди. За малко повече от два пълни гейма той завърши с 10 точки (4 блока, 55% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. Сръбската звезда Иван Милкович пък реализира 14 точки (1 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака) за победата.

Неговият "наследник" Александър Атанасийевич заби страхотните 29 точки (2 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака) за Перуджа, но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха. Персоналният сблъсък между двамата бе интересен, тъй като именно Милкович е големият идол на Атанасийевич, а след отказването на Иван Грозни, както наричат Милкович, от националния отбор на Сърбия, Атанасийевич се превърна в реализатор №1 на "плавите". А и двамата играят с един и същ номер на фланелката №14. Добри Димитров пък се появи за малко в игра за Перуджа в първия и третия гейм само за изпълнение на сервис.

КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (ЧИВИТАНОВА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 3:1 (18:25, 26:24, 25:20, 25:18)
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 3, Иван Милкович 14, Османи Хуанторена 11, Клемен Чебул 1, Марко Подрасчанин 11 - Женя Гребенников-либеро (Симоне Пароди 10, Уилям Приди 2, Драган Станкович 7)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 4, Александър Атанасийевич 29, Кристиян Фром 6, Денис Калиберда 9, Алберто Елия 4, Емануеле Бирарели 6 - Андреа Джови-либеро (ДОБРОМИР ДИМИТРОВ, Фабио Фанули, Сам Холт 3, Симоне Бути 1)
Старши-треньор: Слободан Ковач.

Колаж: BGvolleyball.com