Ботев (Пловдив) не успя да победи сърби (видео)

Отборът на Ботев завърши наравно 1:1 срещу сръбския Ягодина в четвъртата си контрола по време на подготовката си за втория полусезон. Филип Филипов откри резултата през първата част, а след почивката Душан Мартинович изравни. Звездата Тодор Неделев се завърна в стартовите 11, след като бе болен и пропусна предишната проверка. Поради болест Орлин Старокин, Йордан Христов и Радослав Терзиев останаха извън стартовия състав. Милен Гамаков пък игра на поста централен защитник заедно с младия Кристиян Димитров.

Ботев можеше да открие резултата чрез Грегъри Нелсън още в осматата минута, но Лазар Татич спаси. В 23-ата минута сърбите удариха горната греда над Голас след удар с глава на Младен Попович. В 34-ата минута Филипов бе точен за 1:0, след като остана непокрит на задна греда. Десният защитник бе намерен от Кифуети и с десния крак даде преднина на тима си. През втората част темпото на игра значително спадна, но в 62-ата минута Душан Мартинович изравни за сърбите с плътен удар от границата на наказателното поле. До края на срещата на терена властваше бракът и двата тима не създадоха нищо опасно пред вратата на съперника.

Досега в предсезонната си подготовка играчите на Николай Костов записаха победа над Поли Тимишоара (4:1) и две поражения от Висла Краков (1:3) и Нийрегихаза Спартакус (0:2). Следващата проверка на Ботев е на 08.02. срещу Черноморец (Одеса).

БОТЕВ - ЯГОДИНА 1:1
1:0 Филипов (34)
1:1 Мартинович (62)

БОТЕВ: 1. Виктор Голас, 28. Филип Филипов, 22. Кристиан Димитров, 10. Серкан Юсеин, 7. Мариян Огнянов, 17. Лъчезар Балтанов, 24. Лазар Марин, 88. Милен Гамаков, 28. Рахави Кифуети, 23. Грегъри Нелсон (40-Наско Милев), 8. Тодор Неделев
Резерви: 21. Мартин Димитров, 84. Валентин Галев, 6. Орлин Старокин, 11. Йордан Христов, 14. Емил Камберов, 18. Радослав Терзиев, 19. Борис Тютюков, 20. Рангел Игнатов, 45. Наско Милев

ЯГОДИНА: 1. Лазар Татич, 5. Даниел Гашич, 18. Душан Мартинович, 9. Младен Попович, 21. Миле Савкович, 10. Урош Николич, 36. Стефан Недович, 38. Франсис Керемех, 20. Славко Марич, 23. Предраг Джорджевич, 6. Александър Филипович