Славия загуби от поляци (видео)

Отборът на Славия загуби с 1:2 от полския Заглебие (Любин) в четвъртата си контрола от предсезонната подготовка преди подновяването на сезона. Наставникът Александър Тарханов реши да започне с двама играчи на проби в титулярния си състав - Омар Абуди и Сердар Сердаров. Кенийският ляв защитник не впечатли с представянето си и остана на терена едва до 30-ата минута. Руският талант пък се понрави с играта си и почти сигурно ще остане в отбора, въпреки че още не е подписал официално договор с "белите".

След равностойно начало на двубоя поляците откриха резултата в 21-ата минута чрез Пападопулос от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Панов. Минута по-късно Донгула можеше да изравни, но ударът му от 20 метра срещна гредата, след като бе избита от вратаря Мартин Полачек. Малко след това отлично изпълнен фаул от Емил Мартинов бе избит в ъглов удар от стража. Марио Кирев също бе принуден да покаже рефлекс на два пъти с отлични спасявания. В края на първата част "белите" стигнаха до изравняване. При едно центриране младият Георги бе най-съобразителен и от няколко метра изравни.

На почивката "белите" смениха доста играчи, а в 57-ата минута след центриране от корнер Аркадиуш Вожняк с глава отново прати топката в мрежата на Кирев. До края на срещата и двата тима имаха по няколко възможности за гол, но до ново попадение не се стигна.

Президентът на Славия Венци Стефанов пристигна в Анталия и за първи път наблюдава тима тази година в Турция,  като стори това в компанията на Ивайло Петев. Селекционерът на България пък наблюдава втора проверка на "белите".

Така Славия продължава с отрицателната си серия на лагера в Турция. Преди днешния мач "белите" загубиха от Подбедскидзие с 0:1, а след това завършиха 0:0 с Тренчин. В първата си контрола в София Славия победи Витоша (Бистрица) със 7:1. Следващата проверка на тима от Овча Купел е на 7 февруари срещу Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров - Херо.

СЛАВИЯ - ЗАГЛЕБИЕ 1:2
0:1 Пападопулос (21-д)
1:1 Йомов (45)
1:2 Вожняк (57)

СЛАВИЯ: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Ивайло Димитров, Деде Донгула, Георги Йомов, Омар Абуди, Сердар Сердеров

Резерви: Ален Муканза, Георги Петков, Християн Василев, Мартин Дечев, Диего Фераресо, Димитър Буров, Петър Атанасов, Владимир Семерджиев, Емил Стоев, Калоян Кръстев, Иван Княжев, Георг Илиев, Никита Сергеев

ЗАГЛЕБИЕ: 1. Полачек, 3. Чотра, 2. Дабровски, 14. Яношка, 20. Кубицки, 27. Пападопулос, 17. Раковски, 37. Стажински, 4. Тодоровски, 23. Возняк, 88. Збозиен

Резерви: 15. Блад, 85, Бонецки, 94, Карлос, 12. Форенц, 33. Гулдан, 30. Халдун, 5. Ях, 19. Ягело, 7. Януш, 77. Пиатек, 25. Пиатек, 38. Собков, 31. Тосик, 32. Змилевски, 16. Зира