Дмитрий Бахов разплака Владо Николов и Лион

Бившият волейболист на Марек Юнион Ивкони (Дупница) Дмитрий Бахов разплака Валдимир Николов, Владислав Иванов и техните съотборници от АСЮЛ Волей (Лион), след като игра страхотно и имаше основен принос за успеха на своя Пари Волей над Лион с 3:2 (21:25, 23:25, 25:23, 25:22, 15:9) в отложен мач от 5-ия кръг в шампионата на Франция.

Молдовецът с български паспорт Бахов заби 24 точки (2 ас, 1 блок, 52% ефективност в атака, 38% перфектно и 48% позитивно посрещане) включително и победната точка за 15:9 в тайбрека. Словенският диагонал Митя Гаспарини бе най-резултатен за домакините с 25 точки (1 ас, 43% ефективност в атака, 5 блока), а канадецът Никълъс Хоуг добави още 17 точки (1 ас, 2 блока) за успеха на парижани.

Владимир Николов игра изключително силно за тима на Лион, който поведе с 2:0 гейма и 21:20 в третата част, но допусна пълен обрат и загуба с 2:3 гейма. След като парижани стигнаха до 5-и гейм, тайбрекът започна напълно равностойно до 4:4, след което съдиите отсъдиха грешка в нареждането на Лион. Пари Волей автоматично поведе с 4:0 и не бе проблем да спечели гейма с 15:9.

Владо Николов заби 25 точки (4 аса, 2 блока, 40% ефективност в атака).
Владислав Иванов игра цял мач като либеро и записа 24% перфектно и 35% позитивно посрещане. Андрий Дячков добави още 19 точки за Лион.

Така Лион допусна 9-а загуба от началото на сезона и с актив от 20 точки заема 11-о място във временното класиране.
Пари Волей записа успех №9 и въпреки, че е с мач по-малко излезе на 6-о място с 25 точки.

ПАРИ ВОЛЕЙ - ЛИОН 3:2 (21:25, 23:25, 25:23, 25:22, 15:9)

ПАРИ ВОЛЕЙ: Давиде Саита 2, Митя Гаспарини 25, ДМИТРИЙ БАХОВ 24, Никълъс Хоуг 17, Хорхе Фернандес 10, Ардо Креек 5 - Маркус Щоервалд-либеро
Старши-треньор: Дориан Ружейрон
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 6, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 25, Тиаго Араня 9, Андрий Дячков 19, Марк МакГивърн 10, Куентин Жофроа 10 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Уасим Бен Тара 3, Аксел Трухчев, Юго Копориондо)
Старши-треньор: Фабрис Шалендер