Бивш холандски национал обяви края на кариерата си

Бившият холандски национал Джони Хейтинга обяви края на състезателната си кариера. 32-годишният централен бранител записа участие в едва три мача за Аякс през този сезон, като и трите бяха като резерва. В кариерата си Хейтинга е носил още екипите на испанския Атлетико Мадрид, английските Евертън и Фулъм и германския Херта Берлин.

Хейтинга е двукратен шампион на Холандия с Аякс, трикратен носител на купата на страната и четирикратен носител на суперкупата на Холандия. За националния отбор на Холандия Хейтинга има 87 мача и 7 гола. Той бе част от тима на "лалетата", който достигна до финала на световното първенство в ЮАР през 2010 година, загубен от Испания с 0:1 след продължение. Във финалния мач бранителят бе изгонен в 109-ата минута за втори жълт картон от съдията Хауърд Уеб.