Монтана записа поредно равенство в подготовката

Отборът на Монтана завърши 1:1 с грузинския първодивизионен Мерани в контролна среща играна в Сиде. Двубоят в турския курорт бе изгледан от кмета на Монтана Златко Живков и секретаря на общината Мариус Конов. Монтанци първи имаха възможност да вкарат гол. В 18-та мин. Раиф Мурадов комбинира с Иван Минчев, който без забавяне шутира, но покрай гредата.

В 29-та мин. Георги Пашов в опита си да избие остро центрирана топка я насочи в долния десен ъгъл на вратата, нo Ивайло Василев се хвърли и улови. Малко след това след центриране от фаул грузински футболист бе оставен непокрит и Мерани поведе в резултата. И през второто полувреме двата отбора показаха открит футбол.

В 67-та мин. Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле, където бе съборен от противников защитник, а Георги Ангелов вкара отсъдената дузпа. Пет минути преди края на мача Цветан Варсанов изпусна сам срещу вратаря. Така Монтана не спечели, но и не допусна загуба в четирите си контроли в Алания.

Монтана: Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Оливие Боне, Иван Минчев, Иван Стоянов, Иван Коконов (Йордан Тодоров, Владимир Мичев, Станислав Генчев, Сергей Георгиев, Здравко Лазаров, Цветан Варсанов). Треньор: Емил Велев.