Намери се отбор, който да победи ЦСКА (видео)

Отборът на ЦСКА загуби първия си двубой в Гърция. "Червените" отстъпиха с 0:1 на елитния Ксанти в контрола, която се игра на стадиона на гръцкия отбор.

Миг невнимание костваше загубата на българите. В 38-ата минута бранителите на "армейците" оставиха непокрит Паркаш, който се разписа с глава.

Това бе първо поражение за ЦСКА от пет месеца насам. За последно тимът на Христо Янев загуби от Спартак Плевен в контрола през лятото на 2015 година.

Иначе мачът като цяло бе равностоен и ЦСКА съвсем спокойно можеше да стигне поне до частичен обрат, но пропуски в последните минути направиха Александров и Кикарин.

Двубоят стартира с опасна ситуация пред вратата на Ксанти. В 5-ата минута "червените" можеха да отбележат, но Аясс от 5-6 метра стреля право във вратаря, който отби и топката срещна горната греда.

В 35-ата минута футболист на Ксанти влезе грубо в краката на Семир Аясс и получи директен червен картон, но на негово място влезе друг играч.

През втората част отбранителният вал на "червените" бе на ниво и не позволи на своя опонент да създаде нито едно голово положение. Ситуациите пред вратата на българите се изчерпаха с няколко мелета, от които домакините не се възползваха.

Опасните положения бяха пред вратата на Ксанти.

В 70-ата минута Йордан Йорданов имаше не лоша възможност да изравни, но късметът не го покри и топката премина покрай страничната греда.

В 79-ата минута съдията не отсъди дузпа за ЦСКА. Хазуров се възполза от центриране отдясно и засече топката, която полетя право към вратата на противника. Футболист на гръцкия тим изби с ръка, но реферът прецени, че не е нарушил правилата.

В края на срещата "армейците" се вдигнаха на щурм и съвсем спокойно можеше да стигнат поне до частичен обрат, тъй като създадоха две отлични положение. Първо Александър Александров се озова на добра позиция за стрелба и без да се бави пробва късмета си, но не намери целта.

Малко по-късно Милен Кикарин пропиля най-чистото положение в срещата, след като не успя да опъне мрежата от няколко метра с глава.

КСАНТИ - ЦСКА 1:0

1:0 Паркаш 38

ЦСКА: Колев, Динчев, Грънчов, Чорбаджийски, Райчев, Витанов, Галчев, Аясс, Цветанов, Александров, Йорданов (Кикарин, Й.Йорданов, Маламов, Цветков, Хазуров, Дичев, Петров)