Аякс изпусна лидерството в Холандия

Аякс пропусна да се завърне на върха в Ередивизие, въпреки че водеше с 2:0 при гостуването си на Рода, но стигна едва до една точка след крайното 2:2. Вчера ПСВ Айндховен спечели с 4:2 срещу Де Граафшап и оглави класирането, а след днешните резултати има аванс от една точка пред конкурента си за титлата.

С два бързи гола в средата на първото полувреме Аякс си осигури солиден аванс. Първо Милик се разписа с глава след ъглов удар, а след това Ел Гази направи 0:2. Домакините отговориха с попадение на Поепон десет минути преди почивката. Тимът на Франк Де Бур не предложи нищо стойностно в атака през второто полувреме, а юношата на Аякс Поепон можеше да изравни малко преди края. Изравняването все пак се случи, но час в даденото от съдията продължение, когато резервата Нгомбо вдигна на крака феновете на домакините. Това е второ поредно равенство за тима от Амстердам.

Междувременно Фейенорд продължава да затъва. Отборът, воден от Джовани Ван Бронкхорст, записа пета поредна загуба в първеството. Този път Ден Хааг си тръгна с три точки от "Де Кайп" след успех с 2:0.