Лудогорец изнесе лекция на румънския шампион, "орлите" напомниха за най-добрите си дни (видео)

Отборът на Лудогорец изнесе лекция на румънския шампион Стяуа в контролна среща, която се игра в турския курорт Белек. "Орлите" се наложиха с 3:0, като през цялото време на срещата доминираха.

Попаденията бяха дело на Козмин Моци (14), Жуниор Кишада (40) и Цветелин Чунчуков (90). При малко повече майсторство и концентрация пред гола българският шампион можеше да запише и още по-изразителна победа.

Лудогорец изнесе доста качествена продукция. Разградчани играха скоростен, разнообразен и агресивен футбол и с представянето си напомниха за най-добрите си дни.

В 9-ата минута "орлите" съвсем спокойно можеше да поведат. Джоди Лукоки излезе сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Крилото тръгна да се надиграва със стража на румънците Нице, който му отне топката и излезе победител.

В 13-ата минута Марселиньо се възползва от грешка на вратаря Нице, който направи неуспешен опит да го излъже, и подаде към Вандерсон, който от няколко метра не уцели вратата.

Слeд като се превърна в герой в мача от плейофа за ШЛ, Козмин Моци отново изтормози своите сънародници. Румънецът вкара с глава в 14-ата минута, след центриране от корнер на Вандерсон.

В 40-ата минута Жуниор Кишада вкара красив гол. Нападателят обработи топката на няколко метра от наказаталното поле и с прецизен фалцов удар не остави шанс на Нице за 2:0.

Румънците създадоха първата си опасност пред вратата на "орлите" чак в 66-ата минута, когато Пеп стреля от няколко метра с глава, но за късмет на българите кълбото профуча покрай страничния стълб.

Три минути по-късно Кишада пропусна да направи резултата класически. Бразилецът се озова сам срещу вратаря и опита удар по диагонала, който се оказа неточен.

Последва нова атака на разградчани. Вандерсон напредна мощно и намери Марселиньо, който му заходи зад гърба. Техничният полузащитник шутира без подготовка с левия крак, но стражът на Стяуа бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

Острите набези на възпитаниците на Георги Дерменджиев продължиха с пълна сила. В 82-ата минута след триходова комбинация, при която бранителите на Стяуа седяха безучастни, Анисе се озова на стрелкова позиция и опита късмета си, но кълбото попадна право в обсега на вратаря на румънския гранд.

Малко по-късно бранителите проспаха една ситуация и позволиха на Пап да застраши вратата на разградчани. Футболистът излезе от задна позиция и намери топката от въздуха, но тя излезе в аут.

В 90-ата минута Цветелин Чунчуков оформи крайното 3:0 с красив гол с глава. Марселиньо центрира остро отдясно, нападателят се извиси и забоде наспасяемо топката в мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 3:0