Берое не успя да победи Дунав

Берое и Дунав завършиха наравно 1:1 в третата контрола на "зелените" от зимната подготовка. Спас Делев откри резултата в 34-ата минута с красиво директно изпълнение от пряк свободен удар. От дузпа в 57-ата изравни Диан Димов. Това бе последната контрола на „Берое“ на българска земя. Следващата проверка е на 3 февруари в Лозенград (дн. Къркларели) в Турция.

В началото на мача Георги Динков центрира добре в наказателното поле, но Спас Делев не успя да се възползва по най-добрия начин.

Две минути след това Динков, който стреля, но топката мина встрани от левия стълб на вратата. В 13-ата минута Георги Сърмов намери Георги Андонов в наказателното поле, но защитата на „Дунав“ блокира добре нападателят. Минута след това Сърмов засече с глава, но топката премина покрай вратата. В 16-ата минута Будинов е изведен в наказатеното поле където обаче защитата се справя и избива. В 30-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле от Кирил Личев, където с глава засече Георги Андонов, но право в ръцете на Луков.

Спас Делев откри резултата с перфектен удар от пряк свободен удар в 34-ата минута на мача. В 37-ата минута Веселин Пенев отправи диагонален удар по посока вратата на Дунав, но Луков спаси. В 41-ата минута Антон Огнянов стреля добре, но Макенджиев се намеси сигурно и улови.

След почивката, в 55-ата минута Антон Огнянов комбинира отлично с Атанас Атанасов, който центрира в наказателното поле на „Берое“, но от там топката бе избита от Елиаш, а гостите бяха извършили и нарушение в нападение.

В 57-ата минута Антон Огнянов преодоля Веселин Пенев и бе фаулиран от Елиаш в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Диян Димов с хубав удар в десния ъгъл на вратата на Макенджиев. Последваха минути на сравнително равностойна игра без кой знае какви положения пред рамките и на двамата вратари. В 71-ата минута Бранимир Костадинов бе спрян добре от Владимир Зафиров преди да се откъсне очи в очи с вратаря.

Петър Патев изблъска в гърба Атанас Зехиров в наказателното поле в 75-ата минута, след като футболистът на „Берое“ го беше преодолял, но до наказателен удар не се стигна.

В 79-ата минута Исмаил Иса намери непокрития Станислав Костов, той стреля по земя, но топката мина покрай вратата. В 84-ата минута Костов центрира в наказателното поле, но топката бе ниска и защитата на „Дунав“ се справи.

Малко преди края на срещата при съприкосновение със съперник Салим Керкар получи контузия в областта на дясното коляно, което му беше оперирано преди 7 месеца и бе принудително заменен от Стивън Петков.

В последната минута от редовното време Янислав Иванов намери Бранимир Костадинов, който стреля от близо, но топката бе изчистена от защитата в корнер.

Берое (Стара Загора) – Дунав (Русе) 1:1
голмайстори: 1:0 Спас Делев 34′, 1:1 Диян Димов 57′(д)
Берое (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев (59′ – 6. Иво Иванов), 15. Георги Динков, 21. Елиаш (60′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман (46′ – 70. Том), 8. Георги Сърмов (60′ – 18. Атанас Зехиров) – 11. Неманя Милисавлевич (65′ – 9. Станислав Костов), 16. Кирил Личев (59′ – 14. Георги Божилов), 77. Спас Делев (62′ – 26. Салим Керкар (87′ – 73. Стивън Петков)) – 7. Георги Андонов (к) (59′ – 10. Исмаил Иса); старши треньор: Петър Хубчев