ФК Верея победи Розова долина в контрола

ФК Верея (Стара Загора) победи с 2:0 Розова долина (Казанлък) в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на "Трейс Арена". Старозорци реализираха двете попадения през първото полувреме и направиха доста пропуски пред казанлъшката врата. Още при първата си атака домакините пропуснаха да открият. Васев центрира отдясно, но Дончо Атанасов стреля неточно.

Последваха още опасни атаки към вратата на гостите. В 11-ата минута Яшар стреля от 25 метра, но неточно. Три минути по-късно Атанасов стреля с глава в аут от удобна позиция. В 20 минута ФК Верея пропусна чисто положение, след като Винков центрира отдясно в наказателното поле, но Плахов стреля слабо от 5 метра и вратарят улови топката.

Натискът на старозагорци се увенча с успех в 29-ата минута. Яшар стреля към вратата и отбитата топка беше довкарана от Ангел Костов в мрежата за 1:0. В 37-та минута пък Яшар изпълни перфектен пряксвободен удар и вкара втория гол. В последната минута на първата част защитникът на гостите Милен Христов отправи опасен удар от фаул, но вратарят Вълков успя да избие топката. След почивката двата отбора направиха доста смени и положения пред вратарите липсваха.