Монтана с ново равенство в Турция

Отборът на Монтана завърши наравно 2:2 с първодивизионния турски Малатияспор в третата си контрола в Турция. Това беше и трето поредно равенство за възпитаниците на треньора Емил Велев в предсезонните проверки. След като поведоха с 2:0 с голове на Иван Минчев в 60-ата и на Здравко Лазаров в 64-ата минута, българите изпуснаха победата в последните четири минути на срещата. Айдън Четин се разписа в 86-ата минута от дузпа, а в последната минута пак той след ъглов удар оформи крайното 2:2.

В турския шампионат предстои пауза този уикенд и повечето тимове търсят съперници за приятелски мачове. На 1 и 3 февруари монтанци ще изиграят още две контроли, а съперниците в тях ще бъдат състави от Румъния. Лагерът на елитния отбор в Турция приключва на 5 февруари.