Отборът на МФ отбеляза поредната си победа

В 40-ия си футболен двубой тимът на Министерството на финансите се наложи убедително над футболистите от Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) с 11:6. Двата отбора се срещнаха за първи път на терена. В състава на отбора на МФ бяха Кирил Евтимов - капитан, Велин Пеев, Лъчезар Арсов, Асен Захариев, Найден Личев и Мартин Свиленов. Отборът на ИАНМСП беше в състав Свилен Людмилов - капитан, Иван Гераксиев, Виктор Христов, Станислав Ангелов, Владимир Пенов и Деян Стоянов.

Началото на мача започна с игрово опознаване на противника. Най-дейният играч на ИАНМСП, Свилен Людмилов, създаде 3-4 голови ситуации, но липсата на късмет и решаващите намеси на Лъчезар Арсов от отбора на МФ ги лишиха от предимството в резултата. До средата на полувремето резултатът се задържаше до не особено интересното 0:0. Въпреки че финансистите пропуснаха дузпа, те продължиха да атакуват в търсене на голова разлика. Последваха три гола, дело на голмайстора на отбора на МФ Велин Пеев. След тях тимът на МФ придоби самочувствие в срещата, което доведе до нов хеттрик, този път на капитана Евтимов, така краят на първата част приключи при 6:0 в полза на финансистите.

През второто полувреме отборът на ИАНМСП излезе решен да покаже своите футболни аргументи на зеления килим. Основно чрез Людмилов, Стоянов и Пенов те наложиха масивна преса над играчите от МФ и не след дълго попаденията не закъсняха. Но с голове на Личев, Свиленов и Арсов преднината на МФ беше възвърната. В оставащите минути до края на мача най-запомнящото отиграване беше на Велин Пеев. Двубоят между двете институции завърши с победа на финансистите с 11:6.

Реализатори за МФ: Велин Пеев – 5 гола, Кирил Евтимов - 3 гола, Найден Личев, Лъчезар Арсов и Мартин Свиленов – по 1 гол.

Реализатори за ИАНМСП: Свилен Людмилов – 3 гола, Владимир Пенов, Деян Стоянов и Иван Гераксиев – по 1 гол.