Силен Иван Колев с 16 точки, Бенфика на 1/4-финал за "Чалъндж къп" след "златен" гейм

Българският волейболист Иван Колев и неговият Бенфика (Лисабон) се класираха за 1/4-финалите в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистите на Бенфика биха категорично у дома турския Истанбул Бююкшехир Беледийе (Истанбул) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) в мач-реванш от 1/8-финалите, игран късно снощи пред около 1000 зрители.

Така след загубата с 1:3 в първата среща като гости се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него Иван Колев и съотборниците му също показаха класата си и спечелиха с 15:13, с което се класираха напред. На 1/4-финалите на турнира Бенфика ще спори срещу гръцкия Етникос (Александруполис), който пък отстрани сръбския Спартак (Лиг) след две победи. Първата среща от 1/4-финалите е между 16-и и 18-и февруари в Лисабон, а реваншът между 1-и и 3-и март в Гърция.

Иван Колев изигра много силен мач за Бенфика и стана най-полезен с 16 точки (1 блок, 2 аса, 65% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане), а Роберто Силва добави още 15 точки (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 53% перфектно посрещане) за победата. За тима на Истанбул ББ хърватинът с турски паспорт Томислав Чошкович завърши с 12 точки.