Банско отнесе Септември (София)

Банско се разправи с категоричното 4:1 срещу подмладения третодивизионен Септември (София) в контролна среща в Сандански. Септемврийци откриха първи резултата с гол на Петър Генчев, но малко преди края на първата част тимът на Банско изравни с малко случаен гол, като при удар на Красимир Илиев топката направи рикошет и подлъга вратаря Емил Петров.

Атанас Чепилов направи 2:1 за Банско веднага след почивката от дузпа, а защитникът Любомир Илиев вкара за 3:1. Крайното 4:1 оформи Антонио Ласков от втора дузпа.

"Доволен съм, защото играхме на много добър терен, чудесно подготвен. Още сме далече от желаното от мене състояние, но все пак имаме един месец до началото на пролетния дял на първенството", каза старши треньорът на Банско Иван Атанасов. Той добави, че в отбора му има и доста болни играчи, които на този етап няма как да водят пълноценна подготовка. Това са Борислав Хазуров, Владислав Мирчев, Милен Лефтеров, Георги Фикийн и Илия Мунин.