Славия с първа загуба в Турция

Славия започна с поражение контролите си по време на подготвителния си лагер в Турция. "Белите" загубиха от полския елитен Подбескидже (Биелско-Бяла) с 0:1. Единственият гол в мача дойде в 41-ата минута от дузпа и беше дело на Адам Мойта, а нарушението за наказателния удар бе извършено от каращия проби в българския тим руснак Иван Князев.

Треньорът на Славия - Александър Тарханов, даде шанс на абсолютно всички налични футболисти. Повече игрово време записаха Цветомир Панов и Китан Василев, които останаха на терена почти до самия край на приятелската среща.

През първото полувреме вратарят Марио Кирев трябваше да се намесва на два пъти. Най-доброто положение за Славия беше дело на Ивайло Димитров, който в 45-ата минута остана очи в очи с вратаря, но стражът успя да отрази удара му.

През второто полувреме положения пред двете врати почти липсваха.

Следващата проверка на "белите" на турска земя е на 31 януари, а съперник е Тренчин (Словакия).

Стартов състав на Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Иван Князев, Мартин Дечев, Емил Мартинов, Георги Илиев, Петър Атанасов, Китан Василев, Дуде Ндонгала, Ивайло Димитров