Монтана се измъкна след хубав гол на Балджийски (видео)

Отборът на Монтана постина второ поредно равенство в контролите на лагера си в Турция. Днес играчите на Емил Велев завършиха 1:1 срещу румънския Петрулол Плоещ, който подобно на тях е на последно място в своето първенство. Попадението за българите бе дело на Борислав Балджийски в 81-ата минута, когато хубаво прехвърли стража на румънците. Преди това Маринеску от дузпа бе открил в 70-ата минута.

Кокала остави извън стартовите 11 тримата футболисти, които карат пробен период в отбора. Очаква се полузащитниците Надил Ежевани и Мариус Папшис и централният нападател Ачили Анани да влязат в игра през второто полувреме. В сравнение с първата контрола в Алания с украинския Александрия днес срещу румънския Петролул Плоещ титуляри започнаха Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Стоянов и Здравко Лазаров.

Бенга бе изгонен в 33-ата минута за фаул като последен човек, но след това на негово място влезе друг футболист. В 70-ата минута Лауренциу Маринеску бе точен от дузпа, която бе свирена за нарушение на Асен Георгиев срещу Микеле Паолучи, който се възползва от грешка на родния бранител. Последва няколко опасности пред вратата на Ивайло Василев, който се намеси добре. В 81-ата минута Борислав Балджийски с хубав прехвърлящ удар изравни.

МОНТАНА - ПЕТРОЛУЛ 1:1
0:1 Маринеску (70-дузпа)
1:1 Балджийски (81)

МОНТАНА: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Станислав Генчев, Оливие Боне, Борислав Балджийски, Георги Пашов, Иван Стоянов, Здравко Лазаров. Треньор: Емил Велев.

Резерви: Павел Здравков, Цветан Версанов, Иван Минчев, Сергей Георгиев, Набил Елжани, Владимир Мирчев, Ачили Анани, Християн Илиев

ПЕТРОЛУЛ: 12. Попеску, 86. Бенга, 93. Миселарику, 3. Инез, 6. Пулхач, 10. Гереро, 5. Бушча, 21. Лесомиер, 20. Варга, 9. Паолучи, 18. Мареш