Спартак (Плевен) стартира контролите с победа

Плевенският Спартак стартира поредицата от контроли с успех – 3:1 над третодивизионният Вихър (Славяново). Към заснеженият изкуствен терен в Ловеч обаче по-бързо се приспособи тима от Северозападната "В" група. В резултат на това още в началото Константин Генков се измъкна очи в очи с плевенския вратар Димитър Пантев, стреля в него, а при добавката Иван Иванов не уцели мрежата. Последният обаче се реабилитира в 20-ата минута, когато бе изведен сам срещу Пантев и го прехвърли за 1:0.

Постепенно плевенчани взеха инициативата и малко преди почивката изравниха чрез Тихомир Тодоров.

В 61-ата минута настана продължително разбъркване в наказателното поле на Вихър и влезлият като резерва Преслав Антонов даде аванс на Спартак – 2:1. Точка на спора постави Димо Атанасов в 71-ата минута, когато нахлу от ляво и стреля неспасяемо за крайното 3:1.

Цветомир Тодоров, Христо Кирев и Кристиян Иванов можеха да направят победата на плевенският тим по-изразителна. Евгени Систов пък пропусна сам срещу вратаря за отбора от Славяново.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев – Силвестър Цочев, Стенислав Георгиев, Емил Гроздев, Даниел Гергов – Николай Мицански, Иво Иванов – Виктор Иванов, Тихомир Тодоров, Димо Атанасов – Цветомир Тодоров.

резерви: Габриел Пеловски /вратар/, Денислав Десков, Теодор Коларов, Теодор Михайлов, Христо Кирев, Мартин Бакалов, Кристиян Иванов, Преслав Антонов/