Берое не спечели и втората си контрола -французин отново в игра след пауза от 7 месеца

Отборите на Берое и втородивизионния Поморие не се победиха в контролна среща, играна днес на изкуствения терен над стадион "Берое". Двата тима завършиха при резултат 1:1, като гостите откриха в края на първото полувреме чрез Даниел Стоянов, а броени минути след подновяването на играта във втората част Исмаил Иса възстанови равенството в резултата.

Старши треньорът Петър Хубчев заложи на два различни състава в двете полувремена, а през втората част за „беройци“ игра и каращият пробен период французин Бенжамин Морел.

В 8-ата минута Георги Божилов изпълни пряк свободен удар, заложен вляво от вратата, но отбраната на гостите изчисти. Впоследствие топката попадна в Георги Динков, който стреля зад границата на пеналта, но плътният му удар бе уловен от стража Янко Георгиев.

Три минути по-късно Том бе изведен по левия фланг и навлезе с топката в наказателното поле на Поморие, но вместо да комбинира със свой съотборник в пеналта, той предпочете да стреля по земя от малък ъгъл, но ударът му бе уловен.

Секунди след това след статично положение топката попадна в Георги Динков, но силният му изстрел от 25 метра не намери рамката на вратата.

В 15-ата минута Георги Андонов получи топката в малкия пеналт на гостите, но се засуети и не успя да отправи директен изстрел към целта.

Две минути по-късно Станислав Костов бе блокиран на дъгата на наказателното поле и затова предпочете да върне топката назад към Том, а последвалият изстрел на бразилеца премина високо над напречната греда.

В 23-ата минута Кирил Георгиев изпълни пряк свободен удар, заложен на 25 метра вляво от целта, но не застраши сериозно вратата на Благой Макенджиев, изпращайки топката над целта.

Четири минути след това Емин Ахмед получи добър диагонал пас от дълбочина, овладя кълбото и стреля по посока на вратата, но бранител на гостите парира успешно.

В следващата ситуация, състояла се секунди по-късно, пробив отдясно на Иван Коконов завърши с пас по земя към Георги Божилов, но изстрелът на последния от близка дистанция бе неточен.

В 31-ата минута Владимир Зафиров намери по страхотен начин в половината на гостите Станислав Костов, който триково преодоля стража Янко Георгиев, но притеклият се на помощ Живко Илиев изби топката далеч от целта.

Шест минути по-късно индивидуален пробив на Георги Андонов завърши с хубав изстрел от границата на наказателното поле, но бе неточен.

В ответната атака Антон Иванов центрира отляво в малкия пеналт, където над всички извисен бе Ахмед Ахмедов, но ударът му с глава не застраши рамката на вратата.

В последната минута на първото полувреме Ахмед Ахмедов проби отляво и с пас, успореден на голлинията, намери Даниел Стоянов, който отблизо откри резултата – 0:1.

През второто полувреме в игра за „Берое“ влезе и футболистът, каращ проби в момента, Бенжамин Морел, който остана на терена през всичките оставащи 45 минути.

В 48-ата минута Спас Делев засече центрирана в наказателното поле топка, но кълбото премина на сантиметри встрани от рамката на вратата.

Три минути след това Спас Делев намери по отличен начин намиращия се в непосредствена близост до вратата Исмаил Иса, който завърши атаката на „беройци“ с попадение в мрежата на „Поморие“ – 1:1.

В 58-ата минута Веселин Пенев проби отляво и стреля отблизо, но стражът на гостите улови без проблеми.

След точно час игра Георги Сърмов стреля от далечна дистанция, но топката премина на метър от рамката на вратата.

В 66-ата минута Исмаил Иса бе изведен в коридор, но пресрещналият го страж Димитър Тодоров блокира последвалия изстрел.

В 74-ата минута след над 7-месечно възстановяване в игра влезе и французинът Салим Керкар, записвайки първите си игрови минути с фланелката на Берое от края на месец май на миналата година.

Две минути по-късно Спас Делев направи опит триково да прехвърли стража на гостите, но той бе правилното място, за да избие в ъглов удар.

В 79-ата минута Салим Керкар проби отлично по левия фланг и центрира меко към намиращия се в малкото наказателно поле Бенжамин Морел, а последвалото му засичане с глава премина на сантиметри над горната греда.

Четири минути след това при карамбол в наказателното поле на „Поморие“ Спас Делев бе най-съобразителен да стреля от дъгата на наказателното поле, но не успя да намери рамката на вратата.

В края на идната седмица, в събота, беройци ще изиграят и своята последна контролна среща на българска земя срещу тима на Дунав (Русе), а пет дни по-късно отборът заминава за Турция за своята втора част от зимната подготовка.

Берое (Стара Загора) – Поморие (Поморие) 1:1

0:1 Даниел Стоянов 45
1:1 Исмаил Иса 51

Берое (Стара Загора) /I полувреме/:
22. Благой Макенджиев – 13. Емин Ахмед, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 70. Том, 21. Елиаш – 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков, 17. Иван Коконов – 7. Георги Андонов (к), 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
Берое (Стара Загора) /II полувреме/: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман – 11. Неманя Милисавлевич (85′ – 16. Кирил Личев), 19. Бенжамин Морел, 77. Спас Делев – 10. Исмаил Иса (74′ – 26. Салим Керкар); старши треньор: Петър Хубчев