Шарапова на 1/4-финал с рекорд

Мария Шарапова реализира рекордните в кариерата си 21 аса, за да си проправи път към четвъртфиналите на Australian Open. Носителката на 5 титли от "Големия шлем" победи тийнейджърката Белинда Бенчич със 7:5, 7:5, но в следващия кръг най-вероятно ще се изправи срещу кошмара си Серина Уилямс, от която загуби 18 поредни мача, включително и финала в Мелбърн миналата година.

Двубоят на "Род Лейвър Арина" продължи малко повече от два часа и спокойно можеше да завърши и с успех на Бенчич, но швейцарката не се възползва от многото шансове, които се откриха пред нея. В първия сет тя на два пъти водеше с пробив, но Шарапова намираше начин да отвърне на удара. При 4:5 Бенчич спаси два сетбола и изравни, но малко след това все пак предаде подаването си и първият сет отиде на сметката на Шарапова след 64 минути игра.

Втората част премина без пробиви до 12-ия гейм, когато рускинята направи решителната крачка към победата. Последната точка в двубоя беше повече от любопитна. Бенчич помисли, че топката на Шарапова е излязла в аут, но Маша поиска намесата на "Ястребовото око" и секунди по-късно вдигна победоносно ръце.
Шарапова направи 58 уинъра срещу само 10 на Бенчич. Рускинята спечели 85% от точките при вкаран първи сервис, но допусна и 7 двойни грешки.

"За първи път печеля мач с намесата на "Ястребовото око". Чувствах, че топката е добра и не сгреших. Бенчич е много талантлива и е от тенисистките, които скоро ще заемат челните места в ранглистата. Това беше едва първи мач помежду ни, но съм сигурна, че ще се срещаме често занапред. Серина е голямата фаворитка за титлата, тя се е доказала като най-добрата в света. Миналата година изиграх добър мач на финала срещу нея и бях близо до спечелването на втория сет. Нямам търпение да се срещнем отново", сподели след победата Шарапова.