Ботев се разправи с елитни румънци в първата си контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) записа престижна победа в първата си контрола в зимната си подготовка. "Канарчетата" разбиха с 4:1 елитния румънски Поли Тимишоара в Анталия. Автори на попаденията бяха Рахави Кифуети, Божидар Васев, Александър Колев и Емил Камберов.

Кифуети откри резултата за Ботев след отлична индивидуална изявa 15-ата минута. Французинът се озова фронтално срещу наказателното поле на Тимишоара и с далечен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. В началото на втората част Васев удвои. След добра атака по десния фланг 18-годишният Рангел Игнатов намери халфа пред наказателното поле, неговият изстрел се отклони от защитник и се спря в мрежата на съперника.

Скоро преднината на Ботев стана класическа. След грешка в защитата на съперника, Рангел Игнатов се отскубна сам срещу вратаря. Младокът хитро изчака подкрепа от Алекс Колев и комбинира с тарана, който на празна врата направи 3:0.

Четвъртият гол падна в 61-ата минута. Колев изведе Камберов на стрелкова позиция и 19 годишния нападател отправи прецизен удар с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата на Тимишоара. В края на мача румънците стигнаха до почетно попадение. След късо разиграване от ъглов удар, последва подаване към Бокшан през центъра на защитата на Ботев, който оформи крайното 4:1.