Черно море обърна Созопол

Черно море победи с 2:1 Созопол в първата си контрола по време на подготовката си. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Спорт палас". Още в началото на мача, в 3-ата минута, Созопол имаше претенции за дузпа за нарушение на Стенио, но според съдията такова нямаше. В 10-ата минута Михаил Венков отклони опасно топката към собствената си врата след центриране отдясно, но за късмет на домакините тя се отби в страничнато греда. В 14-ата минута Симеон Райков стреля опасно от воле, но топката попадна в ръцете на вратаря Мартин Теменлиев. Гостите успяха да вкарат гол в 20-ата минута. Първо Емануил Манев стреля, но вратарят Георги Китанов изби, а при добавката Илиан Шарденов вкара за 0:1.

В 52-ата и 53-ата минути вратарят на Созопол Свилен Нотев спаси сигурни попадения след удари на Бекир Расим от пряк свободен удар и на Живко Петков с глава от 2-3 метра.

Черно море изравни в 64-ата минута, а голмайстор стана Педро Еуженио, който вкара от 25 метра. В 78-ата минута Валентин Йосков вкара втори гол за Черно море.

В котролата треньорът на Черно море Никола Спасов използва 20 футболисти, включително и дошлия на проби Аней Ловречич.

Следващата проверка на Черно море е на 27 януари /сряда/ във Варна, а съперник на елитния тим е отборът на Добруджа.