Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Коджабашев и Александров достигнаха до четвъртфиналите на силен турнир в Унгария

Изключително силно представяне на международния турнир по тенис на маса от сериите World Tour в Будапеща (Унгария) записаха световният шампион за хора с увреждания Денислав Коджабашев и партньорът му Теодор Александров. Състезателите на панагюрския клуб Асарел-Медет достигнаха до четвъртфиналите на двойки, където бяха отстранени от европейския шампион на двойки и световен първенец индивидуално за младежи под 21 години Михаил Пайков и партньора му Алексей Ливенцов (Русия) с 2-3 гейма.

В първия кръг българите победиха с 3-2 гейма (6-11, 11-6, 11-9, 6-11, 12-10) руснаците Константин Чернов и Сади Исмаилов, след това преминаха през шампионите на Африка на двойки Ел-Сайед Лашин и Ахмед Салех също с 3-2 гейма (4-11, 11-5, 7-11, 11-8, 11-6), а в 1/16-финалите се справиха с турците Ахмет Ли и Генчай Менге с 3-1 гейма (11-9, 6-11, 11-4, 11-7). В осминалифиналите Коджабашев и Александров надиграха в много оспорван мач поставените в схемата поляци Якуб Дияш и Даниел Горак с 3-2 гейма (12-10, 4-11, 13-15, 11-9, 8-11).

Състезаващите се за България германец Филип Флориц и руснака Станислав Голованов достигнаха до 1/16-финалите на двойки, където бяха отстранени от нигерийците Боде Абиодун и Куадри Аруна с 3-0 гейма (11-9, 11-7, 11-8). В първия кръг те победиха представителите на домакините Даниел Косиба и Бенче Майорош с 3-2 гейма (11-8, 12-14, 11-6, 9-11, 11-8), а след това се справиха с чехите Любомир Янкарчик и Павел Сиручек с 3-1 (11-4, 11-9, 9-11, 12-10).

В индивидуалната надпревара нито един от българските представители в Унгария не премина груповата фаза. При мъжете на сингъл играха Александров, Коджабашев, Голованов, Флориц и Петко Габровски, а при жените Анелия Карова и Моника Цанева.

"Много сме доволни от представянето си в Унгария, защото беше много силен турнир. Досега никой не е правил толкова силно класиране на турнир от такъв ранг. Сега ще спечелим и много точки за световната ранглиста на двойки, тъй като победихме някои много силни двойки. Не очаквахме да стигнем толкова напред, тъй като още във втория кръг срещнахме египтяните, които са шампиони на Африка, след това победихме поставените поляци, които са много добре сработени, щеше да ни дойде малко повече да победим в четвърти мач с 3-2", споделиха специално за Sportal.bg от Унгария Коджабашев и Александров.

През февруари предстои Световното отборно първенство по тенис на маса. Надпреварата ще се проведе от 28 февруари до 6 март в Кула Лумпур (Малайзия). Там при мъжете ще ни представят Петьо Кръстев, Денислав Коджабашев и Станислав Голованов, а при дамите българската чест ще бранят Анелия Карова, Красимира Йовкова и Мария Йовкова.

Снимка: Личен архив