Локо (Пд) стартира със загуба от германски аматьори (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) стартира зимната си подготовка с поражение от 0:2 срещу германския аматьорски Вакер Нордхаузен в Турция. Срещата бе предавана пряко в Sportal.bg. Христо Колев заложи на Мартин Кавдански, Ясин Амрауи, Веселин Марчев и Гай Мансур от първата минута, а на почивката пусна изцяло нов състав, като единствено Александър Витанов бе на вратата през всичките 90 минути.

Тимът от Германия започна по-добре срещата и в 11-ата минута Корвин Бехренс прати топката във вратата на Витанов с удар от 17 метра. В 24-ата минута Емил Гъргоров бе близо до изравняване. Бившият национал технично финтира бранител, а след това стреля силно, но стражът на Вакер изби. При добавката Гай Мансур стреля над вратата от два метра, но и да беше отбелязал попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като бе в положение на засада.

Реферът на срещата позволи доста груба игра на аматьорите и при една от тях Димо Бакалов получи травма. Един от основните играчи на "смърфовете" започна да се превива от болка в дясното коляно на тревата и моментално бе сменен от Карагерен. От щаба на Локо са сериозно притеснени да не би да става въпрос за нещо много сериозно, което би извадило Бакалов от строя до края на сезона.

В 42-ата минута Мирчев също бе близо до попадение, но подобно на Гъргоров стража на Вакер изби. Христо Колев замени 9 от 10 полеви играчи, като единствено резервата Карагерен остана терена за началото на втората част. Локомотив бе по-активен от самото начало на втората част, но голови положения липсваха. Велковски пробва два изстрела далеч от целта. Зоран Балдовалиев от фаул също пропусна. Като цяло липсваха положения пред двете врати. Играчите на Вакер, които са по-напред в подготовката, се бяха затворили добре и не даваха много възможност на българите, които пък бяха видимо изморени от тежките натоварвания в първата част на подготовка и така и не успяха да стигнат до изравняване.

Така в 85-ата минута след колективна грешка при центриране от фаул пред вратата на Локомотив резултатът стана 0:2. Централният защитник Хероодер бе оставен непокрит на два метра фронтално срещу вратата и с глава оформи победата на Вакер.

Контролата трябваше да се играе вчера от 17,00 часа, но пороен дъжд промени плановете на организаторите. Аматьорите от Вакер Нордхаузен победиха в предишния си спаринг втория отбор на Борусия (Дортмунд) с 2:0. Тимът заема първо място в североизточната група на Регионаллигата в Германия, което е четвъртото ниво на местния футбол. Следващата проверка на пловдивчани е на 24 януари срещу ЧСМС Яш (Румъния).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ВАКЕР НОРДХАУЗЕН 0:2
0:1 Бехренс (11)
0:2 Хероодер (86)

ЛОКОМОТИВ (І полувреме): Александър Витанов, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Ясин Амрауи, Стефан Велев, Георги Вълчев, Димо Бакалов (33-Бирсент Караген), Веселин Марчев, Емил Гъргоров, Гай Мансур