Попето и Спартак започнаха годината с победа

В контрола в Абу Даби Спартак (Москва) победи с 1:0 китайския Хенан Цзяне. Това беше първи мач за годината за руския гранд. Единственото попадение в мача вкара Дмитрий Комбаров от дузпа в 65-ата минута. Малко преди това левият бек пропусна от бялата точка.

Наставникът на Спартак Дмитрий Аленичев заложи на два различни състава през двете полувремена. Ивелин Попов игра преди почивката, когато съдията показа червени картони на Куинси Промес от Спартак и Патиньо от Хенан Цзяне. Двамата стигнаха до бой и веднага бяха изгонени.

"Никога не съм виждал Куинси в такава светлина. Получи се доста здрав мач, въпреки че беше контрола. Промес се извини на съотборниците си. Надявам се да не си позволява подобни неща в официалните мачове", коментира след победата Аленичев.

"Въпросите за Роман Широков трябва да бъдат адресирани към ръководството на клуба", добави наставникът на Спартак.

Както е известно, руският национал има договор до лятото, който ще бъде продължен автоматично, ако Широков играе в 50% от мачовете през сезона. И тъй като Спартак не иска това да се случи, Широков само ще тренира и няма да взима участие в двубоите.

СПАРТАК (МОСКВА) - ХЕНАН ЦЗЯНЕ 1:0
1:0 Д. Комбаров (65) д.