След голов трилър ЦСКА взе скалпа на 7-ия в Украйна (видео)

ЦСКА стартира ударно предсезонните си контроли в Турция, след като днес армейците надиграха с 4:2 седмия в украинското първенство тим на Александрия. Две попадения за българския тим вкара Момчил Цветанов, а по веднъж се разписаха тараните Хазуров и Преслав Йорданов. За украинците реализираха Леонов и Банада.

Футболистите на Христо Янев започнаха изключително мотивирано срещата и още в 10-ата минута откриха резултата. Маламов напредна и центрира отдясно към Момчил Цветанов, който след удар от воле с левия крак намери долния ляв ъгъл на украинската врата.

В 25-ата минута ЦСКА вкара втори гол. Автор на попадението стана Хазуров, разписал се отблизо след разбъркване в наказателното поле на украинците. Секунди по-късно Александрия намали на 2:1 след точен изстрел на Леонов.

Минута по-късно реферът изгони Имереков за грубо нарушение срещу Момчил Цветанов, но на мястото му влезе негов съотборник и двата отбора продължиха 11 на 11. С изпълнение на фаула се нагърби Цветанов, който вкара за 3:1 във вратарския ъгъл.

В 43-ата минута резултатът стана 3:2. След центриране отдясно Господинов увисна, играч на украинците стреля с глава в напречната греда, а при добавката Банада вкара в празната врата.

След почивката двамата треньори извършиха множество смени. В 65-ата минута Александрия бе близо да изравни, но Стоян Колев изби в корнер шут на противников нападател, останал очи в очи с вратаря. След изпълнението на ъгловия удар последва опасно разбъркване, но армейците се справиха със ситуацията.

Четири минути по-късно Преслав Йорданов беше задържан в наказателното поле на украинците и футболистите в червено поискаха дузпа, но реферът остана безмълвен.

В 82-ата минута армейците имаха отлична възможност за четвърто попадение, когато новото попълнение Николай Дичев стреля от 7-8 метра в напречната греда. Все пак четвъртият гол стана факт в заключителните секунди на двубоя, когато голмайсторът на червените Преслав Йорданов вкара, оформяйки крайното 4:2 за ЦСКА.

ЦСКА - АЛЕКСАНДРИЯ 4:2