Успешен полет за Ястреба до 1/2-финалите в "Александра Палас"

До тази година Бари Хоукинс нямаше победа на “Мастърс“-а в Лондон. Нещата обаче вече са различни и световният номер 8 даже е сред най-добрите четирима в най-престижното издание в професионалния снукър извън ранкинг системата. Ястреба записа категоричен успех с 6:2 фрейма срещу Марк Алън и така на 1/2-финала в “Александра Палас“ ще очаква Нийл Робъртсън или Джъд Тръмп.

36-годишният Хоукинс доминираше в срещата, като бе максимално улеснен от северноирландския си съперник. Алън, 11-и в света, направи нетипични грешки и на моменти изглеждаше разсеян. Той не успя да повтори блестящото си представяне от първия кръг, когато отстрани защитаващия титлата си Шон Мърфи. 29-годишният представител на Северна Ирландия пропусна шанса за втори пореден сезон и за трети път в кариерата си да играе на 1/2-финал на “Мастърс“.

Мачът започна обещаващо за Алън, който изстреля скоростно сенчъри брейк от 109 точки в първата партия и така поведе. Хоукинс обаче изравни със силна серия от 81 точки за 1:1, след което обърна развоя на срещата с брейк от 68 точки за 2:1. Четвъртата част бе накъсана, но отново влезе в актива на англичанина за аванс от 3:1.

След кратката почивка в двубоя Ястреба бе по-мобилизиран. С най-силна серия от 53 точки той си осигури и петия фрейм за 4:1. Кратко пробуждане се забеляза в играта на Алън в шестата партия, когато той реализира халф-сенчъри брейк от 58 точки за 2:4. Доста грешки имаше в следващия фрейм, но Хоукинс бе по-хладнокръвен и точен при ударите си – 5:2. Краят на сблъсъка дойде в осмата част, когато отново не липсваха пропуски, но с най-добър брейк от 52 точки Ястреба се поздрави с победата. В последите две партии Алън регистрира едва 10 точки в сметката си.

Това бе 13-и мач между двамата състезатели, като Хоукинс записа едва четвъртия си успех срещу този опонент. Любопитно е, че англичанинът и Алън работят с един и същи треньор - Тери Грифитс.