Черната серия на Левски 2014 няма край (галерия)

Левски 2014 продължава черната си серия в Балканската лига по баскетбол, след като инкасира петото си поредно поражение в надпреварата. Столичани отстъпиха у дома в зала “Универсиада” на косовския КБ Пея с 66:90 и така не познават вкуса на победата в регионалния турнир от 27 октомври миналата година, когато надделяха над друг тим от Косово на собствен терен - Башкими (Призрен).

След днешната загуба воденият от Николай Господинов отбор има на сметката си 2 победи и 5 загуби, докато Пея оглавява класирането в група В с баланс от 6 победи и едва 1 поражение.
Левски 2014 загуби от Пея в Балканската лига
Капитанът на “сините” Алекс Симеонов пропусна днешния двубой и въобще не попадна в групата за мача, а в негово отсъствие вариативността на българите в офанзивен план бе съвсем ограничена и те не успяха да впечатлят с изявите си срещу гостуващия тим.

Възпитаниците на хърватския треньор Бранимир Павич убиха интригата още през първата четвърт, в която си изградиха преднина от 18 точки, а домакините от Левски 2014 така и не намериха правилния ритъм и изоставаха с 6:24 след 10 минути. Втората четвърт не бе особено различна и левскарите отново догонваха в резултата през цялата и продължителност, за да се стигне до 28:44 на почивката.
Веднага след подновяването на играта в редиците на българите се забеляза импулс и те свалиха разликата под 10 точки, намалявайки я до 44:53 след серия 16-9. Пея обаче моментално отговори и завърши третата четвърт със своя серия - 13-3, след която вече поведе с 46:66. През заключителните 10 минути на двубоя гостите просто поддържаха преднината си, за да се стигне до финалното 66:90.

Ангел Пейчинов вкара най-много точки при тежкото поражение на Левски 2014 - 14, към които добави 5 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки. Евгени Хаджирусев реализира 13 точки и направи 3 асистенции, а Крум Дойчинов остана с 9 точки и 8 борби, като 7 от овладените отскочили топки бяха под противниковия кош.

Дрилон Хайризи се отличи за гостите от Пея с 25 точки за 26 минути игра, като освен това направи и 4 асистенции. Ненад Делич вкара 18 точки, овладя 8 борби и се отчете с 4 завършващи паса, а американците Роналд Дейвис и Кевин Бъруел останаха съответно с 15 и 14 точки.

Следващият двубой на Левски 2014 отново е у дома - срещу черногорския Теодо (Тиват) на 20 януари.