Лацио се завърна към посредствеността

Преследващият класиране в европейските турнири Лацио допусна разочароващо равенство 0:0 при домакинството си на намиращия се в зоната на изпадащите Карпи в двубой от 18-ия кръг на Серия "А". Това оставя столичани на 11 точки от петата позиция, която дава визите за Лига Европа. "Орлите" изиграха много слаб мач, в който не защитиха с нищо добрата си победа с 2:1 над Интер като гост в предишния кръг. Лацио има само един успех в последните си девет шампионатни срещи и определено има проблеми за разрешаване.

Срещу непретенциозния съперник от Северна Италия римляните не създадоха почти никакви чисти положения. Дори при малко повече късмет футболистите на Карпи можеха да си тръгнат и с трите точки, след като в продължението Кевин Лазаня не успя да преодолее Етрит Бериша, останал сам срещу него. През първата част шанс нямаше и Антонио Ди Гаудио, чийто шут мина съвсем близо до гредата, а в 57-ата минута Кристиан Дзакардо се беше устремил едно на едно срещу вратаря, но беше застигнат и шутира много слабо.

Гласеният за трансфер в Манчестър Юнайтед Фелипе Андерсон беше заменен още на почивката, а треньорът на домакините Стефано Пиоли се престраши да заиграе с двама централни нападатели чак в последния половин час. Влизането на Мирослав Клозе, а после и на Филип Джорджевич, обаче не промени всичко. Най-добрата възможност за гол за Лацио дойде в 87-ата минута, когато Клозе надскочи вратаря Вид Белец, но топката мина над гредата.

След три дни "небесносините" ги очаква гостуване на лидера Фиорентина. Карпи си остава вторият най-слаб тим в първенството, като се намира на 5 точки от първия отбор над чертата.