Норич се възползва от лошата дисциплина в Саутхамптън (видео)

С великолепен гол на Алекс Тетей в 76-ата минута Норич надви Саутхамптън с 1:0 на свой терен в среща от 20-ия кръг на английския елит и вече диша по-спокойно, тъй като с 10 точки от последните пет кръга се отдалечи от зоната на изпадащите. "Жълто-зелените" се възползваха от проблемите в съперника, свързани с липса на дисциплина. Три минути преди попадението халфът Виктор Уаняма беше отстранен за втори жълт картон, а най-опасният футболист на тима Садио Мане се появи на терена чак за заключителните десетина минути. Тъмнокожият нападател не стартира като титуляр, защото бил закъснял за тръгването на "светците" към стадиона. По тази причина мениджърът Роналд Куман го забил на пейката.

Започналият на върха на нападението на Саутхамптън Шейн Лонг пропусна сам срещу вратаря в 32-ата минута, с което не успя да даде съвсем различен развой на срещата. Преди това - още в 11-ата минута, централният бранител на гостите Жозе Фонте отигра неточно и топката попадна в Джони Хоусън, който обаче пропусна.

Паритетът се задържа до 73-ата минута, когато Уаняма беше изгонен и футболистите на Норич веднага се възползваха. Появилият се като смяна Вадис Оджиджа-Офое блесна с хубав пробив и подаване към Тетей, който пък не даде шанс на Маартен Стекеленбург с точен удар в горния му ъгъл.

Саутхамптън е лоша серия от пет загуби в последните си седем мача за първенство и се намира на 13-а позиция.