Престижно признание за Стеф Къри

Баскетболистът Стеф Къри спечели анкетата на Асошиейтед Прес за Спортист на годината в САЩ.
Той изведе Голдън Стейт до първа титла в НБА за последните 40 години. Той е четвъртият баскетболист, който печели тази награда след ЛеБрон Джеймс, Майкъл Джордан и Лари Бърд в 85-годишната история на анкетата.

На второ място се класира състезателят по голф Джордан Спийт, който спечели два турнира от Големия Шлем през 2015-а година.

Третата позиция зае състезателният кон Американски фараон (American Pharoah), който стана първият носител на Трипъл Краун от 37 години насам.

Къри беше избран за най-полезен играч в НБА през миналия сезон, след като помогна на Голдън Стейт да спечели титлата. От началото на тази кампания пък шампионите постигнаха рекордна серия от 24 поредни победи.