Астън Вила не се предаде, но отново остана без победа (видео)

Тимът на Астън Вила продължава да не може да постигне победа под ръководството на новия си мениджър Реми Гард и макар да се върна в резултата при домакинството си на Уест Хам, за пореден път стигна само до равенство - този път 1:1 на своя "Вила Парк". Гостите от Лондон поведоха в резултата с красиво попадение на Аарън Кресуел малко преди края на първото полувреме, но Астън Вила показа характер и след почивката изравни от дузпа, отбелязана от Джордан Аю. До края на мача бирмингамци натиснаха здраво в търсене на пълен обрат, но удар на Алън Хътън бе изчистен от голлинията от Джеймс Колинс.

Преди почивката тимът на Астън Вила бе по-активният на терена на "Вила Парк", но за пореден път бирмингамци не успяха да се възползват от положенията си и така и не реализираха попадение във вратата на Адриан дел Кастийо. Минута преди края на първата част пък домакините бяха наказани от своя съперник. Аарън Кресуел откри резултата в полза на Уест Хам, след като простреля Брад Гузан с диагонален удар по тревата далеч от обсега на стража.

За щастие на домакинските фенове обаче това попадение не се оказа съкрушителен удар по амбициите на техния тим. След почивката Астън Вила отново продължи да играе по-добре и малко след изминаването на час игра получи правото да изпълни дузпа, след като Руди Жестед бе съборен в наказателното поле. От бялата точка Джордан Аю простреля Адриан и възстанови равенството 1:1.

С ремито Вила ще посрещне Коледа на последното място във Висшата лига, откъдето нямаше как да се измъкне дори и при победа. Още по-притеснителна за феновете на домакините пък е продължаващата вече 17 мача серия без победа на техния любим тим, който има само осем точки и вече е доста далеч от спасителните места. Уест Хам също остава без победа от 24 октомври насам, а днешното равенство бе пето поред за отбора на Славен Билич. С него "чуковете" останаха на девето място с актив от 26 точки.