Каляри отново на върха в Серия "Б"

Основният фаворит за влизане в Серия "А" Каляри се завърна на върха в Серия "Б". Тимът от Сардиния надви с 2:0 като гост Салернитана в последен мач от 20-ия кръг на първенството. Бившият съотборник на Михаил Иванов в Сиена Николо Джианети бе точен в 29-ата минута, а шест минути преди края Андреа Тейо донесе трите точки на гостите.

Второто попадение доведе до ексцесии на терена, след като играчите на домакините се нервираха на Тейо, който провокативно отпразнува своето второ попадение за сезона.
Това доведе до четири червени картона общо в срещата.

13-ият успех на Каляри изведе тима на първо място с актив от 43 точки. Досегашният лидер Кротоне във втори пореден мач завърши наравно и остана с 42 точки. Тимът на Андрей Гълъбинов Новара е трети с 38 точки. Българинът пък има седем попадения.