Лора Китипова и Виченца с 4-а поредна загуба в Серия А1

Разпределителката на женския ни национален волейболен отбор Лора Китипова и нейният Обиетиво Рисарчименто (Виченца) записаха 4-а поредна и общо 8-а загуба в италианската Серия А1. Китипова и съотборничките й паднаха у дома от вицешампиона Игор Горгонзола (Новара) с 0:3 (19:25, 20:25, 18:25) в мач от последния 13-и кръг от първия полусезон.

Българката започна като титулярка за Виченца, но бе сменена още в първия гейм от Витория Пранди, за да се завърне отново в игра за началото на третата част. Лора Китипова завърши с 3 точки (1 блок). Най-резултатна за Виченца стана Елиза Чела със скромните 10 точки. За отбора на Новара над всички бе хърватската националка Саманта Фабрис, която заби 21 точки (2 блока, 3 аса и 57% ефективност в атака) за победата.

По този начин Китипова и компания останаха на 11-о място във временното класиране с 10 точки след 4 победи и 8 загуби. В следващия 14-и кръг Винченца е домакин на шампиона Поми (Казалмаджоре). Срещата е чак на 17 януари (неделя) от 19,00 часа българско време.