Везенков поигра при нов успех на Барса

Българинът Александър Везенков игра малко повече от 5 минути при победата на своя тим Барселона с 66:57 над Доминион Билбао в среща от испанското първенство. Той влезе на терена във втората четвърт и успя да вкара една тройка.

Отборът от Билбао започна срещата доста силно и поведе с 11:3, но след това Барса взе нещата в свои ръце и наниза 13 поредни точки, за да обърне хода на мача в своя полза.

Постепенно в началотона второто полувреме каталунците трупаха към преднината си, която набъбна до 10 точки и тимът успя да я запази до края. На-много точки за домакините наниза Пау Рибас със 17. Още 13 вкара Джъстин Долман.

След тази победа Барса се намира на 3-ото място във временното класиране с актив от 11 победи и 1 загуба от началото на сезона. В следващия кръг пък за каталунците предстои голямото дерби с Реал Мадрид.