Добруджа с категорична победа над Марек в дербито на Суперлигата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) бързо забравиха за домакинската загуба с 2:3 от Пирин (Разлог) и спечелиха по категоричен начин у дома срещу шампионите от Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:13, 25:16, 25:18) в дербито на предколедния 10-и кръг.

Така добричлии се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 20 точки след 7 победи и 3 загуби, с колкото е и 2-ия Пирин, но с по-добро геймово отношение. Марек пък е 6-и с 16 точки след 5 победи и 5 загуби.

Момчетата на треньора Мирослав Живков бързо наложиха своята игра, като още от самото начало на първия гейм поведоха с 5:0. Резултат, който повлия на развоя му до края, и който бе спечелен с разгромното 25:13. Втората част като че ли бе най-оспорвана, но и в нея добруджанци се наложиха с убедителното 25:16, а в третата началото отново бе вихрено за домакините за радост на феновете, които бяха препълнили трибуните на местната зала "Добротица", 5:2, след което спечелиха с 25:18 и 3:0.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:13, 25:16, 25:18)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Денис Чавдаров, Алекс Грозданов, Мартин Атанасов, Димитър Маринков - Николай Тодоров-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков
МАРЕК: Николай Манчев, Михаил Цветанов, Венцислав Трифонов, Борислав Апостолов, Станислав Величков, Георги Елчинов - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов.