Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Шоу на Хуанторена и лесна победа на Лубе над Латина за Купата

Лидерът в италианската волейболна Суперлига Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) започна с лесна победа в турнира за Купата на страната. Воденият от треньора Джанлоренцо Бленджини тим би категорично като гост Нинфа (Латина), без българския национал Виктор Йосифов в състава си, с 3:0 (25:20, 25:16, 25:20) в първа среща от 1/4-финалите, играна късно снощи.

Реваншът е на 14 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време. При нова победа Лубе ще се класира за финалната четворка за Купата на Италия в Милано в началото на февруари, където ще срещнат победителя от 1/4-финала между шампионата Диатек (Тренто) и Експривия (Молфета).

Домакините от Латина, които са водени от бившия селекционер на България Камило Плачи, не можаха да окажат почти никаква съпротива на Лубе и загубиха само за 83 минути игра. Мачът се превърна в "уан мен шоу" на кубинеца с италиански паспорт Османи Хуанторена.

Именно Хуанторена стана най-полезен за гостите, след като заби 22 точки (4 аса, 75% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за победата. За Латина германецът Симон Хирш завърши с едва 10 точки.

НИНФА (ЛАТИНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (ЧИВИТАНОВА) 0:3 (20:25, 16:25, 20:25)
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле, Симон Хирш 10, Ален Шкет 6, Габриеле Маруоти 6, Андреа Матей 3, Андреа Роси 5 - Роберто Ромити-либеро (Даниеле Таили 3, Давис Круминс)
Старши-треньор: Камило Плачи
ЧИВИТАНОВА: Мика Кристенсън 3, Иван Милкович 9, Османи Хуанторена 22, Клемен Чебул 9, Драган Станкович 8, Енрико Честер 6 - Женя Гребенников-либеро
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.