Силен Атанасийевич с 32 точки! Перуджа си върна на Верона за Купата на Италия (видео)

Волейболният отбор Сър Сейфти Конад (Перуджа), където играе българският разпределител Добромир Димитров, взе реванш от на Калцедония (Верона) за загубата си с 2:3 гейма в италианската Суперлига преди три дни. "Червените дяволи" надделяха трудно като гости над "дружината на Джани" с 3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 19:25, 15:12) в първа среща от турнира за Купата на Италия, играна късно снощи пред близо 2500 зрители в зала "Пала Олимпия".

Мачът-реванш е на 14 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Еванджелисти". При нова победа волейболистите на Перуджа ще се класират за финалната четворка за Купата на Италия в Милано в началото на февруари, където ще срещнат победителя от 1/4-финала между DHL (Модена) и Джи Груп (Монца).

Добри Димитров влезе за малко в игра в третия и четвъртия гейм и изпълни само един начален удар. Над всички за Перуджа за пореден път бе сръбската звезда Александър Атанасийевич със страхотните 32 точки (2 блока, 3 аса и 57% ефективност в атака) за победата. За тима на Верона Джакомо Белей заби 26 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака), а сърбинът Урош Ковачевич добави 17 точки (2 блока, 45% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 2:3 (23:25, 25:22, 16:25, 25:19, 12:15)
ВЕРОНА: Микеле Баранович 1, Джакомо Белей 26, Франсоа Лекат 16, Урош Ковачевич 17, Ейдън Зингъл 10, Симоне Анцани 9 - Никола Пезарези-либеро (Кармело Джито, Лука Спирито 1)
Старши-треньор: Андреа Джани
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 5, Александър Атанасийевич 32, Аарън Ръсел 15, Денис Калиберда 14, Симоне Бути 10, Емануеле Бирарели 7 - Андреа Джови-либеро (Сам Холт, Йоргос Цумакас 1, Кристиян Фром, ДОБРОМИР ДИМИТРОВ, Фабио Фанули-либеро)
Старши-треньор: Слободан Ковач.