Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тренто и Братоев тръгнаха с чиста победа над Молфета за Купата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Диатек (Тренто), където играе разпределителят на националния ни отбор Георги Братоев, започна с чиста победа в турнира за Купата на Италия. Шампионите от Тренто биха категорично като гости Експривия (Молфета) с 3:0 (25:22, 25:22, 25:13) в първи мач от 1/4-финалите на турнира, игран късно снощи пред близо 2000 зрители.
Тренто и Братоев тръгнаха с чиста победа над Молфета за Купата
Срещата-реванш е на 14 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Тренто". При нова победа трентинци ще се класират за финалната четворка за Купата на Италия в Милано в началото на февруари, където ще срещнат победителя от 1/4-финала между гранда Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) и водения от бившия селекционер на България Камило Плачи тим на Нинфа (Латина).
В началото на първия гейм домакините от Молфета поведоха с 3:1 след атака и ас на кубинеца Фернандо Ернандес. Постепенно трентинци успяха да изравнят при 7:7 и дори да дръпнат с 12:11 благодарение на гръцкия диагонал Митар Джурич. Двата тима продължиха равностойно до 17:16, след което Тренто увеличи преднината си до 21:19 и 23:20 след асове на Даниеле Мацоне и разпределителя Симоне Джианели. В крайна сметка отборът на Тренто, който в този мач бе воден от помощника на Радостин Стойчев Дарио Симони заради наказание на българския треньор, спокойно взеха гейма с 25:22 след нова атака на Джурич. И втората част започна добре за Молфета, които дръпнаха с 5:2, но след нова поредица от силни изяви на Джурич Тренто обърна до 7:5 в своя полза. Разликата набъбна до 12:7 след нова директна точка на Джианели и блокада на аржентинския център Себастиан Соле. Последва отпускане в редиците на Тренто, което позволи на домакините да изравнят при 14:14 благодарение на по-добрата си игра на блокада. Влизането на българския разпределител Георги Братоев на сервис отново даде своя резултат и шампионите си върнаха преднината при 21:19. Последва ново равенство при 21:21, но все пак Тренто стигна до геймбол при 24:21 след атака и два поредни аса на словенския национал Тине Урнаут. Джурич затвори гейма при 25:22 след нова успешна атака и Тренто поведе с 2:0. Волейболистите на Тренто тръгнаха летящо в третия гейм, като поведоха с 10:4 след серии от сервиси на Митар Джурич и Филипо Ланца, който реализира и три директни точки. Преднината на Тренто продължи да расте до 12:5 и 17:8, за да дойде края на гейма при 25:13, с което спечели и мача с 3:0.

Българският разпределител Георги Братоев отново се включи много силно за Тренто в средата на втория гейм и остана в игра до края, но без да се отчете с нито една точка. Над всички за трентинци бе Митар Джурич с 21 точки (3 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата. Въпреки това за най-полезен играч (MVP) на мача бе обявен Тине Урнаут, който завърши с едва 9 точки (1 блок, 2 аса, 60% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) за успеха.
За тима на Молфета Фернандо Ернандес реализира 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака), а бившият играч на шампионите Микеле Федрици приключи с 12 точки (1 блок, 2 аса, 60% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане).
ЕКСПРИВИЯ (МОЛФЕТА) - ДИАТЕК (ТРЕНТО) 0:3 (22:25, 22:25, 13:25)
МОЛФЕТА: Райдел Йересуело 2, Фернандо Ернандес 15, Микеле Федрици 12, Луиджи Рандацо 1, Давиде Канделаро 7, Роко Бароне 5 - Даниеле Де Пандис-либеро (Винченцо Спадавекия, Франческо Дел Векио 2, Алесандро Порчели, Джулио Мариела)
Старши-треньор: Паоло Монтаняни
ТРЕНТО: Симоне Джианели 2, Митар Джурич 21, Филипо Ланца 9, Тине Урнаут 9, Себастиан Соле 4, Даниеле Мацоне 4 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Олег Антонов 1)
Треньор: Дарио Симоне.
СНИМКИ: trentinovolley.it