Вашингтон оглави класирането в НХЛ след шеста поредна победа

Вашингтон се наложи с 2:1 като гост на Каролина и с 52 точки оглави класирането в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Майкъл Лата и Джейсън Чимера се разписаха за столичани, а вратарят Филип Грубауер завърши с 31 спасявания за шестия пореден успех на тима в шампионата. Крис Верстеег върна един гол в началото на третата част, но Вашингтон удържа.

Тайлър Бозак се отличи с хеттрик при победата на Торонто над Колорадо със 7:4 като гост.
Бозак, който в юношеските си години игра за Университета в Денвър, направи страхотно завръщане в града с три попадения в последната третина. Лео Комаров се отличи с два гола и асистенция, а Джейк Гардинър допринесе с четири асистенции за успеха. Двубоят вървеше равностойно, но след 3:3 канадците вкараха четири поредни гола в третия период, за да триумфират.

Филаделфия реализира рядък обрат във втората половина от мача и от 0:3 стигна до 4:3 срещу гостуващия Сейнт Луис. Уейн Симъндс вкара два пъти за домакините, а Евгени Медведев донесе победата с точен изстрел 3:13 минути преди края.

Лидерът в Атлантическата дивизия Монреал допусна тежко поражение при гостуването си на Нешвил с 1:5. Шей Уебър се отличи с гол и две асистенции за домакините, а вратарят Пека Рине отрази 35 шайби.
Канадците пък загубиха четвърта поредна среща.

Водачът в Западната конференция Далас отнесе домакина Минесота с 6:3 и събра 52 точки. Върнан Фидлър се разписа два пъти, а Тайлър Сегин добави гол и асистенция за победата.

Питсбърг надделя с 5:2 над гостуващия Кълъмбъс, а това беше първа победа за новия наставник Майк Съливан, който пое отбора преди десет дни. Фил Кесъл и Евгени Малкин вкараха по два гола, а 21-годишният новобранец на вратата на домакините Матю Мъри записа дебютния си успех в НХЛ, след като направи 22 спасявания.

Теди Пърсел се отличи с два гола и асистенция, а Кам Талбот отрази 44 изстрела и беше в основата на победата на Едмънтън с 3:1 над гостуващия Уинипег.