Кадетите завършиха четвърти на Балканиадата в Румъния

Националният отбор на България по баскетбол за кадети до 16 години завърши на четвърто място в крайното класиране на Балканската купа в Румъния. Националите отстъпиха пред Грузия с 69:78 (17:25, 10:21, 23:13, 19:19) в спора за бронзовите медали в надпреварата.

Българите изиграха слабо първо полувреме, след което губеха с 27:46 точки. След тройка на Костадин Лазаров националите намалиха пасива си на две точки - 67:69 2:41 минути преди края, но грузинците направиха серия от 9:2 и спечелиха мача. За България най-полезен беше Цветомир Чернокожев, който записа "дабъл-дабъл" - 22 точки и 13 борби. Камен Пенчев добави 16 точки. За Грузия се отличи Отар Пертая с 31 точки.

Българският национален отбор за кадетки до 16 години завърши без победа участието си на Балканиадата. Tимът претърпя четвърта загуба, след като в последния си мач днес отстъпи пред Турция с 53:65. Виктория Иванова отбеляза 19 точки за българския тим, а с 10 точки и 5 борби се отличи Никол Бонева. Българките завършват на последно място в класирането с четири поражения.