Сензацията в Шампионската лига Гент дръпна с пет точки в Белгия

След сензационното си преминаване във втората фаза на Шампионската лига, отборът на Гент показва класа и в белгийското първенство, като отнесе Кьорттрайк с 3:0 в среща от 20-ия кръг.

С този успех Биковете събраха 43 точки и водят с пет пред 2-ия Оостенде, който размаза Стандарт (Лиеж) с 4:1. Тази разлика стана възможна и заради тежкото поражение на ФК Брюж с 1:4 на осбствен терен от Андерлехт. Тези два отбора сега се изравниха с по 37 точки.

Най-очакваният мач за сезона се превърна в шокираща загуба за ФК Брюж, който преди този двубой имаше девет поредни домакински успеха. Но точен удар на Стефано Окака-Чука още 5-ата минута просто отряза краката на домакините, а Даниел Прает в 44-ата удвои. Домакините тръгнаха на щурм през второто полувреме и намалиха чрез Стефано Денсвил, но Андерлехт довърши надеждите им със спорна дузпа в 87-ата минута, реализирана от Матиас Суарес, а в добавеното време Прает вкара втория си гол за 1:4.

Моузес Симон, Свен Кумс и автогол на Максим Шано осигуриха убедителната победа на Гент, а преди срещата техният наставник Хейн Ванхаецеброк беше награден като треньор на годината в Белгия.
Сензацията на сезона Оостенде, който до 8-ия кръг водеше убедително в класирането, отново показа добра форма и измести ФК Брюж от второто място след 4:1 над Стандарт. Два гола вкара зимбабвийският национал Кевин Мусона, а по един добавиха Франк Берие за 1:0 и Фернандо Матос за 4:1. Стандарт е 8-и с 25 точки.